مدل سازی مهندسی با COMSOL | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
comsol
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 1
یک فصل از کتاب را بخوانید

مدل سازی مهندسی با COMSOL

مشخصات:
تعداد صفحات: 336
قطع: وزیری
کتاب دارای DVD می باشد (گزارش اشكال)
شابک: 9-050-307-600-978
وزن: 520 گرم
قیمت اصلی:
180000ریال
قیمت با تخفیف: 162000ریال

COMSOL Multiphysics نرم افزاری جامع و چندمنظوره است که با استفاده از روش های عددی پیشرفته، محیطی برای مدل سازی و شبیه سازی دسته ی وسیعی از مسایل مبتنی بر پدیده های فیزیکی فراهم می آورد. COMSOL با توانایی مدل سازی و تحلیل مسایل حاکم در شاخه های مختلف علوم همانند مسایل رشته های مهندسی برق، مکانیک، شیمی، اپتیک، عمران، سیالات، فناوری نانو و نیز مسایل رشته های علوم پایه همانند فیزیک، شیمی و ریاضی، دارای ویژگی منحصربه فردی است که عملکرد آن را با نرم افزارهای رایج مشابه متمایز می سازد. قابلیت مدل سازی ساختارهای پیچیده که نیازمند شبیه سازی همزمان ویژگی های مکانیکی، الکتریکی، نوری و ... یک مساله است، این نرم افزار را به محیطی چندفیزیکی تبدیل کرده است. با این قابلیت، COMSOL محیطی قدرتمند برای علوم بین رشته ای که با کمبود نرم افزارهای مناسب مدل سازی روبه رو هستند، مهیا می سازد.
تحلیل های حوزه ی زمان، فرکانس و ایستا، به همراه تحلیل های ویژه مقدار و ویژه فرکانس برای ماژول های از پیش درنظرگرفته شده برای کاربران همانند ماژول های مسایل الکتریکی، آکوستیک، شیمی، الکتروشیمی، انتشار سیالات، انتقال حرارت، اپتیک، پلاسما، امواج الکترومغناطیسی، ساختارهای مکانیکی، نیمه هادی ها، ریاضیات و نیز سایر کاربردهای قابل تعریف از طرف کاربر در ساختارهایی یک، دو، و یا سه بُعدی اساس مدل سازی این نرم افزار را تشکیل می دهند.
رابط گرافیکی این نرم افزار اجازه ارتباط آسان و سریع کاربر با فیزیک مساله را فراهم می سازد و قابلیت ارتباط آن با نرم افزارهای قدرتمند CAD و نیز MATLAB، قدرت ترسیم ساختارهای پیچیده، کدنویسی و پردازش های مختلف را ارایه می دهد.
در این کتاب سعی شده است تا خواننده ضمن آشنایی با مبانی عملکرد و تحلیل این نرم افزار و نیز ماژول های آن، با استفاده از مثال های متنوع ارایه شده در فصل پایانی، نحوه ی تعریف و تحلیل مساله، چگونگی ارتباط با MATLAB و نرم افزارهای CAD را به خوبی فرا بگیرد.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید: اضافه نمودن دیدگاه جدید