آموزش كاربردي ArcGIS (مقدماتي) | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
آموزش ArcGIS مقدماتی
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 1
یک فصل از کتاب را بخوانید

آموزش كاربردي ArcGIS (مقدماتي)

مشخصات:
تعداد صفحات: 407
قطع: وزیری
شابک: 2-145-307-600-978
تاریخ و نوبت چاپ: 1395 اول
وزن: 620 گرم
قیمت اصلی:
250000ریال
قیمت با تخفیف: 225000ریال

GIS مخفف واژه هاي Geographic Information system و به معني « سيستم اطلاعات جغرافيايي» است. اين سيستم بستري براي ذخيره، نگه داري، مديريت و تجزيه و تحليل اطلاعات جغرافيايي مي باشد و براي كار همزمان با داده هايي كه وابستگي مكاني (جغرافيايي) و توصيفي دارند، طراحي شده است.
براي بهره گيري صحيح از قابليت هاي يك سيستم اطلاعات جغرافيايي، در درجه اول به درك درستي از آن نياز داريد و سپس بايد با ساختار اطلاعاتي آن آشنا باشيد و از طرفي براي پياده سازي يك سيستم GIS، توجه به ماهيت و ساختار اطلاعات جغرافيايي متشكله ي آن (كه ركن اساسي هر سيستم GIS را تشكيل داده و توانمندي ها و پتانسيل هاي آن را تعيين مي كند) اجتناب ناپذير است.
سيستم اطلاعات جغرافيايي يك سيستم كامپيوتر محور مي باشد كه به عنوان يك مجموعه ي متشكل از سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات جغرافيايي، نيروي انساني و مدل هاي پردازش داده، به منظور توليد، ذخيره سازي، نمايش، بازاريابي، پردازش، بهنگام رساني و ... اطلاعات جغرافيايي مربوط به عوارض و پديده هاي مختلف، مورد استفاده قرار مي گيرد.
كتاب حاضر (به همراه كتاب پيشرفته) دربردارنده ي مطالبي نسبتاً كامل در خصوص برنامه ي ArcGIS است كه مباحث اشاره شده را پوشش مي دهد و نياز كاربران اين حوزه را به طور كامل برطرف مي سازد.

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید: اضافه نمودن دیدگاه جدید