مقدمه‌ای بر MATLAB و کاربردهای آن | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا
مقدمه‌ای بر متلب
امتیاز:
تعداد امتیاز ها: 1
یک فصل از کتاب را بخوانید

مقدمه‌ای بر MATLAB و کاربردهای آن

مشخصات:
تعداد صفحات: 368
قطع: وزیری
شابک: 2-187-307-600-978
تاریخ و نوبت چاپ: 1397 دوم
وزن: 600 گرم
قیمت اصلی:
850000ریال
قیمت با تخفیف: 680000ریال

اگر مايل هستید MATLAB را بدون سردرگمي و به آسانی فرا بگيريد، اين کتاب برای شما نوشته شده است! برای فهميدن مطالب اين کتاب، نيازی به آشنايی قبلی با این نرم‌افزار و برنامه‌نويسی نيست و با خواندن آن، به راحتی قادر خواهيد بود اين ابزار محاسباتی قدرتمند و بسيار مفيد را فرا گرفته و استفاده کنید.
اين کتاب بر مبنای جدیدترین نسخه‌ي حال حاضر نوشته شده است. با اين وجود، بايد تاکيد نمود مسايل پايه‌ای آن كه در اين کتاب ارايه می‌شود، تفاوت چنداني در نسخه‌های گوناگون اين نرم‌افزار ندارد. مطالب اين کتاب، به‌صورت گام به گام از موضوعات مبنايی مانند عمليات رياضی ساده بر روی اسکالرها و روش ايجاد و استفاده از آرايه‌ها، تا موضوعات پيچيده‌تری مانند رسم منحنی‌های سه‌بعدی، حل معادلات ديفرانسيل و تحلیل سیستم‏های کنترل را در بر می‌گيرد. موارد مختلفی در نظر گرفته شده است تا درک مطالب را آسان نموده و شما را در استفاده‌ از این نرم‌افزار توانمند سازد. اين موارد عبارتند از:
- مثال‌ها و مسايلی که به شما کمک می‌کند تا با حل مسايلی که در آينده با آن مواجه خواهيد شد، آشنا گرديد؛
- پوشش موضوعاتی مانند پنجره‌ي فضاي كاري (Workspace windows) و دستورات ذخيره‌سازی و فراخوانی، تابع بی‌مشخصه، تابعِ تابع، راه‌انداز تابع، زيرتابع و تابع‌های زنجيری با نگرشی جديد؛
- بحث‌های فراگير در زمينه‌ي فايل‌های متنی، منحنی‌های دوبعدی و سه‌بعدی، فايل‌های تابع، برنامه‌نويسی (کنترل جريان برنامه)، چندجمله‌اي‌ها، تطبيق منحنی، درون‌يابی و کاربردهای MATLAB در تحليل عددی.
- آشنایی با توابع مفید برای تحلیل سیستم‏های کنترل، توصیف‏های مختلف مدل‏های خطی در حالت پیوسته و گسسته و ارزیابی پایداری و معیارهای عملکرد.
این کتاب افزون بر آموزش چگونگيِ کار با MATLAB، به شما می‌آموزد که چگونه از آن در کاربردهای واقعی در زمينه‌ي رياضيات، علوم و مهندسی استفاده کنید. اين كتاب، شما را زودتر از آن‌چه كه فكرش را بکنيد به «استاد متلب» مبدل خواهد ساخت.