ابلاغ قوانین بازی های رایانه ای | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا

ابلاغ قوانین بازی های رایانه ای

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابلاغ سیاست های حاکم بر  برنامه ملی بازی های رایانه ای توسط شورای فضای مجازی فناوری اطلاعات / ارتباطات - مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع «سیاست های حاکم بر  برنامه ملی بازی های رایانه ای» ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، براساس آگهی منتشر شده در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران، مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌های حاکم بر برنامه ملی بازی های رایانه‌ای؛ رسما ابلاغ شد.

شورای عالی فضای مجازی در جلسه بیست و ششم مورخ ۲۵/۹/۱۳۹۴ سیاست‌های حاکم بر برنامه ملّی بازی‌های رایانه‌ای را به شرح زیر تصویب نمود:

     ماده۱: سیاست‌ها

1. اولویت‌بخشی به محتوا، فرهنگ‌سازی عمومی و جریان‌سازی فرهنگی در داخل کشور و در عرصه بین‌الملل و مقابله مؤثر با تهاجم فرهنگی با تکیه بر اندیشه‌ها و ارزش‌های اسلامی و سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی؛

2. تقویت و ارتقای سطح آموزش و تربیت سرمایه‌های انسانی متعهد، متخصص و کارآمد مورد نیاز صنعت بازی‌های رایانه‌ای؛

3. ایجاد فضای رقابتی، توسعه فضای کسب و کار در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و تأمین تقویت زمینه‌های مشارکت مؤثر و حداکثری بخش خصوصی و تعاونی در جهت گسترش تولید، سرمایه‌گذاری داخلی و فعالیت‌های مشترک بین‌المللی؛

4. توسعه برنامه‌های پژوهشی، رصد و آینده‌نگری؛

5. حمایت از نخبگان، شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و ارتقای حمایت از مالکیت آثار؛

6. کسب خودکفایی صنعتی، گسترش بازار و افزایش صادرات محصولات بازی‌های رایانه‌ای داخلی و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی.

      ماده۲: نگاشت نهادی

      ماده۳: سایر اقدامات

1. کلیه بازی‌های رایانه‌ای داخلی و خارجی برای انتشار در کشور می‌بایست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز دریافت نمایند.

2. سازمان صدا و سیمای ج.ا.ا و شهرداری‌ها با تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به ارائه تخفیفات مؤثر برای تبلیغات بازی‌های رایانه‌ای ایرانی اقدام نمایند.

لینک اصلی خبر