معرفی کتاب- خودآموز تصویری Excel 2016 و PowerPoint 2016 | نشر دانشگاهی كيان

ورود اعضا

معرفی کتاب- خودآموز تصویری Excel 2016 و PowerPoint 2016

در این پست قصد داریم كتاب‌هاي ديگري از مجموعه کتاب‌های office، یعنی Excel 2016 و Powerpoint 2016 را معرفی کنیم.
کتاب خودآموز تصویری اکسل 2016 ترجمه‌ی منصوره کرمی و در 328 صفحه تدوین شده است. این کتاب نیز مانند دیگر کتاب‌های این مجموعه به صورت رنگی و شامل چهارده فصل است و مباحثی مانند آشنایی با محدوده‌ها و چگونگی کار با آنها، نحوه‌ی تعریف اسم برای محدوده‌ها در محیط اکسل و قالب‌بندی آنها، ساخت فرمول و چگونگی کار با آنها، تعریف کتاب کاری در اکسل و قالب بندی آن ، درج و تحلیل داده در اکسل، ایجاد جدول، نمودار و نحوه ی اضافه کردن قطعه های گرافیکی به کاربرگ را دربر می گیرد. این مباحث به زبان ساده‌ای بیان شده و برای یادگیری بهتر مخاطب از تصاویر استفاده شده است. کیفیت تصاویر نیز به دلیل رنگی بودن کتاب، بسیار بالاست.
در آغاز هر فصل حدود یک پاراگراف موضوع فصل توضیح داده شده و تیترهای اصلی فصل نیز با عنوان «آنچه در این فصل می‌خوانید» آورده شده است. برخی از کادرهای نکته دربرگیرنده ی سوال‌های مهمی در مورد موضوع مورد نظر است و با رنگ سبز در کل کتاب مشخص شده‌اند .
Powerpoint 2016 دیگر کتاب مجموعه‌ی Office و ترجمه ی سید محمد حسن حسینی است. این کتاب دارای شانزده فصل و 388 صفحه است. آشنایی با نرم‌افزار Powerpoint و چگونگی ساخت و باز کردن آن، آشنایی با اسلاید و نحوه ی کار با آن، استفاده از الگوها و تم‌ها، چگونگی درج جدول و نمودار و کار با تصاویر و مرتب کردن اسلایدها مباحث اولیه و ابتدایی و ارتقای اسلایدها به وسیله‌ی تصاویر متحرک، کار با نما و سرلوحه‌ها، نحوه‌ی نهایی کردن ارائه، نمایش ارائه، به اشتراک گذاری ارائه و پرینت گرفتن از آن، مباحث کتاب Powerpoint را شامل می‌شود. پیش از آغاز مطالب کتاب نیز راهنمای استفاده از کتاب درج شده که توضیح اجمالی درباره‌ی مباحث گوناگون کتاب در این قسمت آورده شده است. در این کتاب نیز هر مبحثی همراه با تصویری برای یادگیری بهتر مخاطب است. در كتاب، نکته‌ها با کادر نارنجی رنگ مشخص شده‌اند و همانند کتاب اکسل دربرگیرنده‌ی سوال‌های مهم درمورد موضوع مورد نظر است.
هر دو کتاب Excel و Powerpoint دارای DVD همراه هستند که شامل برنامه ی Office 2016 است.